DOSL Ostatni Grosz. Alfabet rozwoju osobistego! ,,F”! F jak fantazja!

#DOSLOstatniGrosz

💚 Czas na kolejną literę z naszego alfabetu rozwoju osobistego! 😉

💚 ,,F”! F jak fantazja!💭

Rozwój osobisty jest procesem trwającym całe życie, przez które uczymy się nowych rzeczy, rozwijamy i pogłębiamy umiejętności oraz zwiększamy swoje możliwości. Nie należy, więc go przerywać, gdy wkraczamy w dorosłość, a wręcz przeciwnie należy dążyć do zwiększania swojego potencjału.

Podczas poszukiwań sposobów rozwoju osobistego napotkamy po drodze różne plany i szablony postępowania, a także opisane kroki jakie należy wykonać, aby osiągnąć zamierzony cel, czyli schematy samodoskonalenia się.

💚 Nie dajmy jednak podpiąć się do schematu!!! 💚

💭 Dzisiejsza litera z rozwoju osobistego ,,F” jak fantazja przypomina nam, że zbytnie skupienie się na celu może spowodować, iż nie dostrzeżemy tego co dzieje się wokół nas.

💭 Jeśli się zafiksujemy na danej kwestii to grozi nam niedostrzeżenie czegoś innego, co może okazać się o wiele wartościowsze i cenniejsze dla doskonalenia siebie.

💭 We wszystkich życiowych planach pozostawmy margines na kreatywność, zmianę projektu i fantazję, która zabierze nas w trochę inne miejsce niż planowane, ale dla nas zdecydowanie ciekawsze.

💭 Daj ponieść się fantazji!! Nie wszystko jest biało-czarne, świat ma różne odcienie. Nie zawsze to, co dobre dla innych jest dobre dla Ciebie. Wsłuchaj się w wewnętrzny głos, zaufaj sobie.

💭 Zanurzenie się w fantazji na temat życia jest bardzo skutecznym sposobem motywacji. Dostarcza nam wiedzy, czego tak naprawdę chcemy od życia i co chcemy osiągnąć. To pierwszy krok do projekcji i zaplanowania naszego życia.

💭Nie bój się fantazjować i marzyć o lepszej przyszłości! Może gdybyśmy fantazjowali częściej więcej rzeczy by się po prostu spełniło. Im więcej marzysz, tym większa siła działania i szansa, że uda się to zrealizować.

💭Postaw na swój rozwój osobisty, ale nigdy nie zatracaj siebie w podanych gotowych planach pracy i wzorach. Wpleć w porady swoje ,,ja” z nutką fantazji, a na pewno osiągniesz sukces!!!

Wypatrujcie kolejnych liter z alfabetu rozwoju osobistego i starajcie się wprowadzić propozycje w Waszą codzienność!

Powodzenia!💚💚