DOSL Ostatni Grosz. Zachęcamy do sięgnięcia po ciekawą literaturę

#DOSLOstatniGrosz
Lato, to dla wielu z nas najprzyjemniejsza pora roku. Mamy długie, słoneczne wieczory, podczas których możemy trochę poleniuchować. Nasz DOSL we współpracy z Filią nr 1 Biblioteki Publicznej, zachęca do sięgnięcia po ciekawą lekturę📖📖 Nasza dzielnicowa biblioteka proponuje:
📗Wojciech Chmielarz “Wampir” – wciągająca, pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść, otwierająca gliwicki cykl kryminałów tego autora.
📗Kate Morton – “Córka zegarmistrza” – najnowsza powieść mistrzyni powieści obyczajowych. Jest to historia o skrywanym sekrecie, okrutnym morderstwie, zuchwałej kradzieży, sztuce, miłości i stracie. Czytając, doświadczamy dwóch przeplatających się światów – teraźniejszości i przeszłości. Razem z narratorką rozwiązujemy tajemnicę, a trop prowadzi nas do wiktoriańskiej Anglii.
📗Olga Tokarczuk – “Prawiek i inne czasy”
Książka ta została przełożona na ponad dwadzieścia języków. Jest to historia kilku pokoleń rodzin mieszkających w Prawieku walczących o swoje szczęście i przyszłość. Ich losy układają się w uniwersalną opowieść o czasie, przemijaniu i ludzkim losie.
 
Dla wszystkich tych, którzy chcieliby w najbliższym czasie odwiedzić bibliotekę, przypominamy o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa ⚠️📖⚠️📖⚠️
Czytelnicy zobowiązani są do noszenia maseczki ochronnej lub przyłbicy oraz rękawiczek, a także do dokonania dezynfekcji dłoni po wejściu do biblioteki.
Nie jest jeszcze możliwy wolny dostęp do zbiorów, książki są podawane przez bibliotekarzy.
Możliwe jest dokonywanie rezerwacji na dostępne książki przez system biblioteczny SOWA, a także mailowo i telefonicznie.
Zwracane przez czytelników książki oraz inne zbiory poddawane są min. 3-dniowej kwarantannie; oznacza to, iż przez ten okres nie będzie możliwe ich wypożyczanie.
Nie są wypożyczane gry planszowe, puzzle itp.
Przy stanowisku obsługi może przebywać tylko 1 osoba; pozostałe osoby oczekujące w kolejce muszą utrzymywać bezpieczną odległość między sobą – przynajmniej 2 metrów od innych osób.
Nie ma możliwości korzystania ze stanowisk komputerowych i ksero
Prosimy, by ograniczyć swoją obecność w bibliotece do niezbędnego minimum.
Dopuszcza się czasowe ograniczenie godzin lub dni otwarcia placówek.
W wakacje mogą wystąpić czasowe zmiany godzin otwarcia placówek filialnych.
Jednocześnie prosimy, by osoby przeziębione przełożyły swoją wizytę w bibliotekach na inny termin.