DOSL Grabówka. Bajki terapeutyczne pomagają w rozmowach z dziećmi w dobie koronawirusa

#DOSLGrabówka #Zostańwdomu
Ładna pogoda za oknem, brak lekcji i zbliżające się święta sprawiają, że naszym dzieciom coraz trudniej jest pozostać w domu, bez możliwości spotykania się z rówieśnikami czy wyjścia na plac zabaw.
Jak wytłumaczyć dziecku, dlaczego tak musi być a czas, który mają spędzić w domu jest wydłużany? Przecież zwykle, gdy choruje, po tygodniu znów może się bawić i pójść do przedszkola czy szkoły.
Z pomocą rodzicom przychodzą autorzy bajek dla dzieci. Pojawia się coraz więcej publikacji o tym, jak rozmawiać z dziećmi o tej trudnej dla nich sytuacji.
Na stronie https://aktywneczytanie.pl/koronawirus-w-bajkach-bajki-o-wirusie/ znajdziecie zbiór opowiadań i filmów skierowanych do dzieci.
Pamiętajmy, że przedłużający się czas izolacji jest również uciążliwy dla dzieci i może wpłynąć negatywnie na ich zachowanie i samopoczucie. Zadbajmy, aby ten czas był jak najmniej dla nich stresujący, wytłumaczmy, że ta sytuacja jest przejściowa, a wszystko co się aktualnie dzieje jest dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa.