W niedzielę 2 czerwca zapraszamy na piknik “Radosny Dzień Dziecka”


W niedzielę
2 czerwca odbędzie się piknik RADOSNY DZIEŃ DZIECKA przygotowany dla najmłodszych częstochowianek i częstochowian z okazji ich święta. Organizatorzy zapraszają na rodzinne piknikowanie od samego rana na plac przylegający do zbiornika Wodociągów przy ul. Kucelińskiej. Organizatorem jest Koło PZW “Okoń”, Radny Miasta Częstochowy Dariusz Kapinos, a współorganizatorem Fundacja dla Rozwoju. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Impreza ma charakter rodzinnego pikniku edukacyjnego. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji – zarówno słodkich niespodzianek, gier i zabaw (m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, modelowanie balonów, popcorn, wata cukrowa) jak i warsztatów edukacyjnych, plastycznych i recyclingowych, a także mini imprez sportowych. Piknik ma być okazją do świetnej zabawy, ale równie ważne jest propagowanie w trakcie imprezy zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, wartościowego spędzania czasu z rodziną.

Imprezę rozpoczną zawody wędkarskie, w których udział mogą wziąć zarówno doświadczeni wędkarze jak i Ci najmłodsi. Wymagany jest własny sprzęt, zapisy w dniu zawodów od godziny 7.00. Najmłodsi (do 7 lat) mogą wziąć także udział w zawodach w wędkowaniu „na sucho” – bez żadnych wymagań sprzętowych, liczy się zręczność i dobra zabawa.

W ramach imprez sportowych zostanie zorganizowany RADOSNY BIEG NA 200 i 400 M – DLA DZIECI.

Przywidziano również przejażdżki samochodami Off Road, przeprawę samochodami terenowymi przez rzekę, pokaz policji konnej i tresury psów policyjnych, wystawę psów rasowych.

Wszyscy najmłodsi uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie – do wygrania wiele atrakcyjnych nagród, w tym rower.

Wstęp na imprezę i korzystanie z wszystkich piknikowych atrakcji – bezpłatnie.