Śniadanie Wielkanocne dla osób potrzebujących – wsparcie mimo trudnego czasu pandemii

Nie będzie – rzecz jasna – tradycyjnego spotkania. Reżim sanitarny je uniemożliwia. Do potrzebujących – samotnych, chorych, będących w kryzysie bezdomności – trafią jednak świąteczne potrawy. Całość – pod patronatem prezydenta Częstochowy – organizuje Fundacja Chrześcijańska ,,Adullam”. 
Inicjatywa skierowana jest do 350 mieszkanek i mieszkańców Częstochowy – seniorek i seniorów, samotnych, chorych, będących w trudnej sytuacji życiowej, zagrożonych bezdomnością bądź już w kryzysie bezdomności czy uzależnionych. Każda osoba otrzyma paczkę z tradycyjnymi potrawami świątecznymi oraz innymi artykułami spożywczymi. Na samej stołówce Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” przy ul. Krakowskiej 34, w Wielką Sobotę, posiłek zjedzą tylko ci, którzy z różnych przyczyn nie mogą go spożyć we własnym domu.
Osobom, które nie będą mogły osobiście przyjść po paczkę ze względu na stan zdrowia lub kwarantannę, a zgłoszą to do Fundacji, paczka będzie dostarczona przez wolontariuszy do domu bądź miejsca, w którym mieszkają.
Z uwagi na sytuację, przy wydawaniu posiłku i paczek będą przestrzegane szczególne środki ostrożności oraz obostrzenia i zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
W przygotowanie oraz wydawanie potraw i paczek jak co roku zaangażowani będą pracownicy fundacji, wolontariusze, członkowie Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”.
Organizatorem akcji jest Fundacja Chrześcijańska ,,Adullam”. Patronat honorowy nad nią objął prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, a wszystko odbywa się w ramach zadania publicznego dofinansowanego ze środków Gminy Miasto Częstochowa.
źródło: UM Częstopchowy