Rozpoczęły się tegoroczne Senioralia. Podczas pierwszego dnia prezentowaliśmy ofertę ośrodka

Seniorki i seniorzy otrzymali symboliczne klucze do bram Częstochowy. Czwartek to dzień ,,rekreacyjny”, piątek ,,koncertowy”. 11 października rganizatorzy zapraszają na widowisko przygotowane przez Teatr im. Adama Mickiewicza i występ Haliny Kunickiej.    

Senioralia 2019 w Hali Sportowej Częstochowa rozpoczęły się od symbolicznego przekazania kluczy do miasta. Z rąk prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz przewodniczącego Rady Miasta Zdzisława Wolskiego odebrała je przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów Elżbieta Kunicka oraz jej wiceprzewodnicząca Ewa Pachura.  

Pierwszy dzień częstochowskiego święta seniorek i seniorów koncentrował się na rekreacji i zdrowiu. O  godz. 10.00 otwarte zostały stoiska organizacji działających na rzecz społeczności senioralnej. Nie mogło wśród wystawców zabraknąć naszego ośrodka. Promowaliśmy m.in. wypożyczalnię sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, a a także akcję “Kawiarenka dla Seniora”, w ramach której częstowaliśmy Seniorki i Seniorów kawą. W ramach współpracy z Wydziałem Prewencji KMP w Częstochowie przy naszym stoisku pojawili się  także Policjanci, którzy prowadzili akcję informacyjną na temat zapobiegania kradzieżom tzw. “metodą na wnuczka”.

Drugi dzień – 11 października – będzie dniem koncertowym. Główną gwiazdą będzie Halina Kunicka, która wejdzie na scenę o godz. 20.00. Wcześniej, o godz. 18.00, Teatr im. A. Mickiewicza wystąpi z widowiskiem muzycznym ,,Zaczarowany koń.”

Szczegółowy program tegorocznych Senioraliów dostępny jest TUTAJ.

Źródło: na podstawie informacji UM Częstochowy i własne