Już tysiąc wydanych kuponów na kawę i herbatę za 1zł w ramach akcji „Kawiarenka dla Seniora”

Częstochowscy seniorzy kolejny raz pokazali swoją aktywność. Ponad tysiąc wydanych filiżanek kawy i herbaty to aktualny bilans akcji „Kawiarenka dla Seniora” – nieco ponad miesiąc od uruchomienia tegorocznej edycji.

Akcja kolejny raz cieszy się bardzo dużym powodzeniem. W każdym tygodniu pobieranych jest od 120 do nawet 200 kuponów uprawniających seniorów do zakupu kawy i herbaty za symboliczną złotówkę. Wydano ich łącznie ponad tysiąc – to więcej niż w zeszłym roku o tej samej porze.

Seniorzy biorą udział w akcji indywidualnie, ale pojawiają się też większe grupy, jak np. uczestnicy Dziennego Domu Senior+ w Częstochowie, prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Z akcji mogą skorzystać mieszkańcy Częstochowy powyżej 60. roku życia, bez względu na wysokość posiadanego dochodu, bez żadnych formalności. Jedynym warunkiem udziału w akcji jest odebranie w MOPS kuponu i okazanie go w wybranym przez siebie lokalu. Karnety można odbierać trzy razy w tygodniu:

  • we wtorki w godzinach od 10.30 do 12.30 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 2, parter, pokój nr 8,

  • w środy w godzinach od 10.00 do 11.00 w siedzibie Sekcji Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie, al. Niepodległości 20/22, parter, pokój nr 20,

  • w czwartki w godzinach od 9.30 do 11.30 w siedzibie Sekcji Pracy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie, ul. Kilińskiego 13, parter, pokój nr 3.

Częstochowski MOPS koordynuje działania związane z przygotowaniem i samą realizacją Kawiarenki. Tegoroczna edycja potrwa do grudnia 2019 roku.

W 2019 roku w akcji uczestniczy 17 częstochowskich kawiarni, restauracji i klubów, w których seniorzy mogą sympatycznie spędzić wolny czas przy filiżance aromatycznej kawy, czy herbaty za 1 zł:

Restauracja TORRA Częstochowa, ul. Racławicka 2,

Klub Jazz Club Five O’Clock”Częstochowa, ul. Wilsona 16,

Restauracja TOPOLLINO – Częstochowa, Al. NMP 67,

Restauracja POP-ART – Częstochowa, Skwer Solidarności,

Kawiarnia CAFE BELG – Częstochowa, Al. NMP 32,

Kawiarnia CAFFE DEL CORSO – Częstochowa, Al. NMP 53,

Kawiarnia NADO CAFECzęstochowa, Al. NMP 59,

Gospoda Rybna – Częstochowa, ul. Focha 16,

Gospoda ZŁOTY GARNIEC – Częstochowa, ul. Iglasta 8,

Kawiarnia TUTANCHAMON CAFECzęstochowa, ul. Wały Dwernickiego 11 pawilon 7,