Do 31 lipca można zgłaszać częstochowskie propozycje do budżetu obywatelskiego

Trwa nabór wniosków do V edycji budżetu obywatelskiego. Propozycje można składać do 31 lipca. Zachęcamy wszystkich, którzy mają służący ludziom pomysł i chcą sprawdzić możliwość jego realizacji.  

Przypominamy, że propozycje zadań, które zostaną poddane weryfikacji i późniejszemu głosowaniu można składać na dwa sposoby – na papierze lub elektronicznie.

Papierowy formularz propozycji zadania wypełniamy i składamy w kancelarii Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej (pokój nr 3) lub wysyłamy go pocztą na adres: Urząd Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13.

Formularz można pobrać ze strony: http://konsultacje.czestochowa.pl/?page_id=10671

Drogą elektroniczną zadania zgłaszamy za pomocą generatora aplikacyjnego dostępnego na stronie internetowej http://www.konsultacje.czestochowa.pl

lub poprzez elektroniczne skrzynki podawcze dostępne na: http://www.sekap.pl  i  http://www.ePUAP.gov.pl

W V edycji wprowadzono zmianę dotyczącą możliwości składania propozycji zadań inwestycyjnych na terenach należących do gminnych (miejskich) jednostek organizacyjnych – szkół, przedszkoli, bibliotek, obiektów MOSiR etc. Takie propozycje obligatoryjnie muszą być składane jako zadania o charakterze ogólnomiejskim.

Głosowanie odbędzie się między 22 października a 12 listopada, a jego wyniki poznamy 20 listopada. Zadanie zgłaszane w tym roku, będą realizowane w roku przyszłym.

źródło: UM w Częstochowie