22 i 23 października zapraszamy na DNI OTWARTE Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie

DNI OTWARTE W CENTRUM POMOCY DZIECKU NIEPEŁNOSPRAWNEMU I JEGO RODZINIE

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ponownie zaprasza częstochowskich rodziców na dni otwarte w Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie. Z usług Centrum mogą korzystać nie tylko rodzice dzieci z niepełnosprawnościami, ale wszyscy, których niepokoi rozwój psychoruchowy dziecka i chcą go skonsultować lub zdiagnozować – szczególnie rodzice maluszków oraz dzieci do 10 roku życia.

Dni otwarte odbędą się 22 i 23 października w godzinach 12.00 – 18.00 (zwiedzanie ośrodka od 13.00 do 15.00).

Podczas dni otwartych oprócz zwiedzania ośrodka, będzie można także skonsultować stan zdrowia dziecka ze specjalistami oligofrenopedagogiem, logopedą, fizjoterapeutą. Będzie można również zakwalifikować dziecko na zajęcia indywidualne oraz grupowe, które oferuje Centrum. Osoby zainteresowane konkretną godziną konsultacji proszone są o wcześniejszy kontakt z ośrodkiem (osobisty lub telefoniczny).

W poniedziałek 22 października odbędą się także zajęcia pokazowe: o 12.00 dogoterapia, a o 13.00 muzykoterapia.

Z kolei 23 października odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla częstochowskich przedszkolaków “Bawmy się razem”, odwołującego się do takich wartości jak: przyjaźń, integracja, empatia,, tolerancja i szacunek dla ludzi z  niepełnosprawnością.

Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie działa w strukturach MOPS w Częstochowie. Oferuje pomoc dzieciom (szczególnie do 10 roku życia) z różnymi problemami rozwojowymi, a także ich rodzicom. Obszar działań to m.in. konsultacje i terapie pedagogiczne logopedyczne oraz fizjoterapia.

Warto podkreślić, że pomoc oferuje nie tylko dzieciom z niepełnosprawnościami. Mogą z niej także skorzystać między innymi rodzice noworodków i maluszków, których zaniepokoi rozwój ich dzieci (zarówno psychiczny jak i ruchowy), dzieci po wypadkach komunikacyjnych czy z innymi problemami dotyczącymi rozwoju psychoruchowego.

Konsultacje i zajęcia oraz terapie oferowane przez ośrodek są dla mieszkańców Częstochowy w większości bezpłatne i niezależne od oferty NFZ (można korzystać z obu form wsparcia niezależnie od siebie i równolegle).

Dane kontaktowe:

Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie
ul. Jasnogórska 36, 42-202 Częstochowa, tel. 34 361 59 43